Největší herna na trhu sportovních sázek a online kasino Mostbet otevírá své brány hráčům z České republiky! Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout pestrou řadu událostí, vysoké kurzy, jednoduchou registraci, různé bonusy, promo akce, sázky zdarma a roztočení zdarma. A praktická mobilní aplikace Mostbet se stane vaším nepostradatelným pomocníkem na cestách!

Řešení pro bezbariérové koupelny

V první řadě pozor na dveře!

V bezbariérovém bytě by neměl mít žádný dveřní otvor šířku 60 cm, samozřejmě včetně dveří do koupelny. Šířka 60 cm je překážka pro invalidní vozík, pro berle nebo dvě osoby, kdy jedna pomáhá druhé. Minimální vhodná šířka dveří je 80 cm a pokud bude dveře širší, tím lépe. Dveře se musí otevírat směrem ven .Otevírání ven je důležité, abychom mohli volně vstoupit, pokud potřebuje postižená osoba pomoci. Koupelna musí být bezpečná a praktická. Variantou jsou také dveře posuvné do stavebního pouzdra pro pohodlnější ovládání U křídlových dveří je dobré instalovat přes celou šířku dveřního křídla vodorovné madlo ve výšce 80 až 90 cm.

Je nutné, aby vozíčkář dosáhl na veškeré funkční vybavení koupelny z vozíku. Proto je nutné umístit veškeré vypínače a zásuvky, držadla (madla), splachovače a baterie v dosahové výšce rukou sedícího na vozíku, což je podle normy 60 až 120 cm od podlahy. Ještě vhodnější je ovládání senzory u těch zařízení, kde je to jen možné. Senzory jsou vhodné k ovládání pro spuštění vody z kohoutku nebo splachování. Důležité je také správné upevnění madel , ukotvení do sádrokartonových příček , není příliš vhodné .

Sanitární keramika a příslušenství pro handicapované

Sanitární keramika pro handicapované není už dávno jen účelovou záležitostí. Bezbariérová umyvadla jsou plochá a vepředu či na boku obloukově vykrojená (nebo po obou stranách ). Pod umyvadlo je přitom nutné s vozíkem snadno vjet. Sifon zabudujeme do zdi, aby pod umyvadlem nepřekážel (tzv. podomítkový sifon). Bránit přitom nesmí ani odtoková hadice. Výška horní hrany umyvadla by měla být 80 cm od podlahy, v takovém případě zasuneme vozík pod umyvadlo minimálně 30 cm.

Důležité také je, zda se handicapovaný obejde bez pomoci někoho jiného či nikoli. Pokud ne, je nutné, aby bylo vedle umyvadla ještě dalších alespoň 50 cm volného prostoru. Vedle umyvadla umístíme vodorovné madlo, které může být pevné i sklopné. Nad umyvadlem pak musí být zrcadlo, buďto ve snížené výšce, nebo sklopné .

Nejmenší půdorys sprchového koutu musí být 140x140 cm a nutný je bezbariérový vjezd. Podlaha musí mít protiskluznou úpravu a nesmí zde chybět omyvatelné sklopné sedátko, jehož běžný rozměr bývá 50x50 cm a usazení 50 cm nad podlahou. Přístup na toto sedátko musí být boční a nesmí chybět madla, ideálně vedle sedátka i za ním. Ruční sprcha musí být doslova na dosah ruky a vyžadováno je pákové ovládání baterie. Ideální je pak termostatická hlavice – postižený se díky ní neopaří. Páková sprchová baterie, madlo i mýdelník musí být zavěšeny na stěně, která je kolmá k umístění sedadla. Ideální je zakrytí sprchovou zástěnou s posuvnými dveřmi, vhodné zde nejsou volně visící závěsy.

Dosed klozetu musí být umístěn vysoko 42 až 50 cm. A opět zde nesmí chybět madla, tentokrát po obou stranách a sklopná. Přední hrana klozetu musí být umístěna alespoň 70 cm od zadní stěny. Po obou stranách toalety se umisťují sklopná madla. Vedle klozetu je z jedné strany nezbytný volný prostor o šířce alespoň 80 cm.

A pokud je prostor v koupelně dostatečně velký a můžeme si zde dovolit umístit i vanu, měla by být částečně zapuštěná, což bohužel není možné v bytových domech. Její osazení je pak nutné upravit pro šikmý nebo čelní přístup handicapovaného. Dno vany musí být protiskluzné a opět jsou zde důležitá příslušná madla. Do vany umístíme mobilní závěsné sedátko, případně elektrický sedák.
Luxusní vany


rekonstrukce koupelny
Zavoláme Vám zpět
Ochrana osobních údajů
SEO optimalizace